Jak nakládat s kompostovatelnými odpady. 

Firma Ing. Jan Poloch-BioBagCZ je již déle než 10 let výhradním dodavatelem kompostovatelných biologicky rozložitelných výrobků pro ČR, vyráběných norskou mezinárodní společností BioBag International. Veškeré výrobky (sáčky, tašky, pytle, fólie) jsou vyrobeny z obnovitelných přírodních zdrojů na bázi kukuřičného škrobu (patentovaná hmota Mater-Bi).Všechny tyto Výrobky jsou kompostovatelné a v kompostu 100% biologicky rozložitelné.Doba jejich rozkladu trvá 10 – 45 dní podle podmínek kompostování. 

   Materiál Mater-Bi po náročných certifikačních procesech vyhovuje nejen evropské normě EN-13432,ale i normám Australian A-54736,japonskému standardu Gren-Pla,ASYM 6400 v USA a je již po mnoho let distribuován do celého světa.Certifikáty materiálu Mater-Bi nebyly nikdy žádnou vědeckou institucí zpochybněny.Veškeré výrobky firmy BioBag jsou po jejich prvotním využití určeny ke kompostování. 

   Pod vedením našich pracovníků byl v uplynulém období realizován“Pilotní projekt nakládání s biologicky rozložitelným komunálním odpadem v Moravskoslezském regionu“. Na jeho realizaci se podílely firmy OZO Ostrava, Frýdecká skládka a.s., Nehlsen Třinec a norský výrobce BioBag International.Pravidelnými odběrateli námi dodávaných výrobků se postupně staly města a obce Třinec,Horní Suchá,Písek,Hejnice,Těrlicko, Kamýk nad Vltavou,Karviná,Bohumín,Třebíč a další.

   Kromě prodeje v katalogu uvedených výrobků firma dále nabízí:

- Poradenství v zavádění systémů nakládání s biologicky rozložitelným komunálním odpadem (BRKO)

- Zpracování návrhu obecních vyhlášek o nakládání s odpady,včetně BRKO

- Návrhy kompostáren včetně "Malých zařízení", "Komunitních kompostáren" a domácího kompostování.

   V poslední době se v odborné veřejnosti ved diskuze na téma rozložitelnosti bioplastů.Bioplasty jsou jakékoliv polymery ( v současné době jich existuje cca 300 druhů) na jejichž výrobu bylo využito přírodní biomasy a různých anorganických plnidel.Mnohé z nich však nejsou kompostovatelné (např.PET láhve a jiné plastové obaly) a k jejich rozpadu jsou potřebné jiné podmínky (vysoká teplota,kyslík a další).K biodegradaci výrobků dodávaných firmou Ing.Jan Poloch-Biobag.cz je nutné dodržet pouze podmínky pro správné kompostování a tehdy proběhne rozpad ve výše uvedeném časovém rozpětí.Podmínky,které se musí při kompostování dodržet jsou uvedeny v kapitole "Životní prostředí".

   V této souvislosti chceme návštěvníky těchto webových stránek ujistit,že námi dodávané výrobky nemají nic společného s problematikou rozkladu bioplastů.Za celou dobu spolupráce se zákazníky jsme neobdrželi žádnou reklamaci na kompostovatelnost,nebo rozklad námi dodávaných produktů.Při nákupu biodegradabilních kompostovatelných výrobků je nutné ověřit výrobce těchto materiálů,jejich certifikaci a  eventuelní doporučení uživatelů těchto výrobků.

   Námi dodávané výrobky (sáčky,tašky,pytle a folie) jsou vhodné i pro šetrné uchovávání potravin (chléb,pečivo,zelenina atd.),nebo pro ochranu sazenic před jarními mrazíky,slimáky a ptactvem. 

SLIDER - VŽDY JAKO PRVNÍ ČLÁNEK!!!

slider slider

Prodlužování řas

Kosmetické služby

Aktuálně